Home/Technologia

W saunach ogrodowych z pojedynczej ściany grubość bala ma znaczenie. My o tym wiemy! Dlatego do produkcji saun ogrodowych z pojedynczej ściany używamy bala o grubości 60mm. Ta grubość daje doskonałą izolacje, a przecież to istota sauny. Nawet w mroźne dni taka sauna doskonale spełnia swoją funkcję.
Kolejnym atutem jest przemyślane i przetestowane połączenie belek, które zapobiega skutkom rozsychania się drewna.

Wszystkie sauny jakie produkujemy mają średnice 220 cm.  Co pozwala nam zainstalować pełnowymiarowe drzwi o wymiarach tafli 62x185cm, nie trzeba się schylać! Kolejną zaletą tak dużej średnicy jest możliwość zainstalowania ławek na wysokość  60-70cm. Takie rozwiązanie znowu powoduje, że sauna działa jak sauna! Wnętrze jest przestronne  dodatkowo można zachować wszystkie niezbędne wymiary bezpieczeństwa od gorącego pieca.

Do produkcji saun i balii używamy tylko najwyższej jakości drewna świerkowego, modrzewiowego lub dębowego. Odpowiednio dobieramy gatunek drewna do produktu.  Posiadamy własny tartak i suszarnie co daje nam możliwość  kontroli jakości oraz precyzyjnego wysuszenia drewna do odpowiedniej wilgotności co w saunach i baliach jest najważniejsze. Sauny budujemy z drewna świerka Skandynawskiego.  Balie z drewna modrzewiowego i dębowego.

Drugą wersją sauny jest sauna z podwójna ścianą. Taką konstrukcję stosujemy w saunach gdzie ściana zewnętrzna o grubości 43 mm to modrzew, a cieńsza ściana wewnętrzna to świerk skandynawski. Taka konstrukcja posiada szereg zalet. Doskonała izolacja, szybkość nagrzewania, wspaniały wygląd.

Ławki w naszych saunach, są zrobione z doskonałego polskiego gatunku – lipy, który nie nagrzewa się i nie posiada ostrych drzazg.

Dachy w saunach pokrywamy najwyższej klasy gontem bitumicznym iko cambridge.

Sercem naszych saun są oryginalne i wysoko cenione fińskie i estońskie piece,  z możliwością załadunku od wewnątrz lub od zewnątrz. Wszystko zbudowane jest bezpiecznie.

Balie drewniane produkujemy tylko z najwyższej jakości drewna modrzewiowego i dębowego. Świerk nie nadaje się na produkcje beczek ogrodowych, drewnianych. W odróżnieniu od modrzewia czy dębu nie jest odporny na warunki atmosferyczne i atak grzybów.  Wszystkie elementy metalowe (wkręty, obręcze, śruby, piece) to najwyższej klasy stal nierdzewna.

W ofercie posiadamy także balie z wkładem poliestrowym, jest to materiał niezwykle trwały i wytrzymały. Służy między innymi do budowy łodzi.  Jego żywotność to 50 lat! Pozwala na tworzenie dowolnych form, co w przypadku balii daje możliwość uzyskania wyprofilowanych, wygodnych kształtów ławek i oparcia.

Projekt i wykonanie: rafalzaczyk.pl